Przejdź do treści
Spostrzeżenia > Media

McCain przebija rekordowe notowania Obamy

2 minuty czytania | Wrzesień 2008

W czwartkowy wieczór przemówienie akceptacyjne Johna McCaina na Republikańskiej Konwencji Narodowej pobiło rekordowe wyniki oglądalności Baracka Obamy z ubiegłego tygodnia o 500 tysięcy widzów.

Ponad 38,9 mln osób dostroiło się do relacji z finałowej nocy konwencji GOP. Dla porównania, przemówienie Obamy na konwencji Demokratów przyciągnęło 38,4 mln widzów.

Trzecią noc z rzędu więcej kobiet (19,2 mln) niż mężczyzn (17,9 mln) oglądało relację z RNC. Przemówienie McCaina przyciągnęło znacznie więcej mężczyzn niż przemówienie Obamy (16,2 mln). Z kolei Obama przyciągnął więcej kobiet (19,9 mln) niż McCain.

Biali widzowie tłumnie zasiedli przed telewizorami, aby obejrzeć przemówienie McCaina (32,2 mln w porównaniu z 27 mln dla Obamy). Wśród Afroamerykanów było odwrotnie: 7,5 miliona Afroamerykanów oglądało przemówienie Obamy w zeszłym tygodniu, podczas gdy tylko 3,1 miliona oglądało przemówienie McCaina.

 OcenaNumer
Wszystkie gospodarstwa domowe24.628,298,000
Osoby 2+13.438,933,000
Kobiety 18+16.519,193,000
Mężczyźni 18+16.617,933,000
Osoby 12-173.4836,000
Osoby 18-349.06,108,000
Osoby 18-4911.515,218,000
Osoby 55+25.217,977,000
Afroamerykanie Osoby 2+ *8.33,063,000
Osoby pochodzenia hiszpańskiego 2+ *9.94,297,000
Osoby białe 2+ *15.032,210,000
Źródło: The Nielsen Company (4 września 2008)
Liczby są sumą sieci podczas wspólnej godziny relacji. Uwzględnione sieci to ABC, CBS, NBC, CNN, Fox News Channel, MSNBC, Telemundo i Univision.
*Rating for African American, Hispanic, and White viewers show the percent of African American, Hispanic, and White persons age two and older in TV homes watching the convention coverage.

Widownia telewizyjna czwartego dnia konwencji GOP była większa (+41%) niż widownia tej samej nocy podczas konwencji w 2004 roku, która przyciągnęła 27,5 mln widzów.

W czwartek, 4 września 2008 r., relacje z konwencji różniły się w zależności od sieci, ABC, CBS, NBC, CNN, FOX News Channel, MSNBC, Telemundo i Univision nadawały relacje na żywo od około 22:00 do 23:15 EST.

Uwaga: Nowe szacunki Nielsena dla sezonu telewizyjnego 2008-09 weszły w życie 1 września 2008 r., odzwierciedlając 1,3% wzrost liczby gospodarstw domowych i widzów w wieku 2 lub więcej lat. W rezultacie, każdy punkt ratingowy reprezentuje więcej gospodarstw domowych i osób. Przeczytaj o nowych wartościach całkowitych.

Zobacz pełne ostrzeżenie dla mediów.

Przeczytaj relacje z wyników badań Nielsena w The New York Times, Los Angeles Times, San Francisco Chronicle, Multichannel News, Ad Age oraz na MarketWatch.com.